Jak se staví kamna

Středobodem každého tábora jsou bezesporu kamna. Letos jsme se rozhodli pro jejich důkladnou rekonstrukci. Rozebrat do základů a znovu vystavět. Svoji premiéru měly v roce 2004. Od té doby jsme je rozebrali do základů asi třikrát. Na to, že je necháváme stát na louce po celý rok, je ocelová kostra v obdivuhodném stavu.

Pozdrav z tábora - 2011

Z letošního tábora jsme posílali dvě pohlednice. První jsme věnovali malému výročí - deseti táborům na tábořišti Bítovánky. Na druhé jsme zachyceni při hrách a společných chvílích. Tradice táborových pohledů trvá od roku 2004.

Nová generace nejmenších táborníků

Po sedmi letech táboření na zelené louce v indiánských stanech týpí, odrostla v Sokole Třebíč celá jedna generace dětí. Z malých kluků a holek, které se na svém prvním táboře ještě drželi rodičů za ruku, aby dokázali přejít louku nebo si v lese poradili s tou spoustou nástrah pod nohama, se stali samostatní jedinci.

Jak se staví tábor

Tábory na zelené louce patří bezesporu mezi ty náročnější. Na krátký čas se stáváte hosty na malém kousku země uprostřed přírody a vše potřebné si přivážíte sebou. Je zapotřebí vybudovat kuchyň, postavit kamna, zajistit budky úlevy, umývárnu a postavit stany.

Znaky táborů

Dvanáct dnů se rozuteklo jak splašená hříbata. Za necelou hodinu dohoří poslední oheň letošního tábora a my půjdeme spát. Nadešla chvíle, kdy bychom měli rozhodnout o názvu tábora a jeho znaku... Psal se rok 2001. Náš první tábor v týpí dostal jméno Vabaša a do znaku žlutý symbol v zeleném poli.

Budiž světlo

Zdrojem světla, ve chvílích kdy nad našimi hlavami je temná klenba nebe a slunce putuje někde na druhé straně, může být ledacos. Elektrická lampa, kapesní svítilna, plynová bomba s punčoškou, louče smolná i na lampový olej, petrolejka, zápalky, zapalovač nebo svíčka.